in

Алонсо го тестираше болидот на Рено во Барселона

Фернандо Алосно вели дека перформансот на болидот на Рено е добро изненадување по неговото тест возење и враќање во кокпитот на патеката во Барселона. Двократниот светски F1 шампион извоза 100 километри за Рено како дел од неговиот процес на враќање во F1 од следната сезона.

Последен Пат тој возел F1 кола во тест во Бахреин за МекЛарен во Април 2019. „Колата има добар перформанс, почувствував одлична сила и добар потенцијал во неа. Не бев во можност да ја достигнам мојата максимална брзина, но среќен сум со денешниот тест“ изјави легендарниот Шпанец.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote