in

Американката Колинс е последниот четврт-финалиста во Франција

Американката Даниеле Колинс го резервира своето место во четврт финалето на Ролан Гарос со победата на Онс Џабор. Натпреварот требаше да се одигра во понеделникот, но беше одложен поради непогодни услови за игра и можност на дожд. Мечот се одигра вчера и Американката успеа да триумфира со резултат 6-4 4-6 6-4.

Колинс ќе игра против Софија Кенин во следната рунда. Колинс успеа да ги победи сите претходи натпревари што ги одигра со нејзината сонародничка Кенин. „Се чувствував како да го водев натпреварот во почетокот. Но таа е незгодна противничка и успеа да го земе вториот сет и погоди неколку удари кој не ги очекував. Среќна сум што победив и морам да останам позитивна“ изјави Колинс по натпреварот со Џабор.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote