in

„Англија може да го освои Светското Првенство“ – Де Брујн

Репрезентативецот на Белгија Кевин де Брујн верува дека Англија е еден од главните кандидати за освојување на престојното Европско и Светско Првенство во фудбал во 2021 и 2022. Играчот за врска на Манчестер Сити  е дел од составот на Белгија кој вечерва ќе се сретне со Англија.

И двете екипи играа полуфинале во минатото Светско Првенство во Русија. „Тие треба да се возбудени. Тие се млад тим со многу потенцијал. Постојат многу екипи кој сакаат да го освојат Светското, но Англија има вистинска шанса и квалитет за да го направи тоа“ – изјави 29 годишниот Де Брујн.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote