in

Англија ја победи Белгија во Лигата на Нации

Англија успеа да ја достигне разликата од 1 гол и да победи во натпреварот против прворангираната светска репрезентација Белгија и забележа битна победа во Лигата на Нациите на Вембли. Белгија поведе во раната фаза од натпреварот преку голот од белата точка на Ромелу Лукаку отакако напаѓачот беше оборен од Дајер во шеснаесетникот.

Вториот пенал во првото полувреме беше досуден за Англија и Маркус Рашфорд го претвори во гол во 39тата минута. Екипата на Саутгејт одигра одлично второ полувреме и го круниса со голот на играчот на Челзи Мејсон Маунт, кој воедно беше прогласен за играч на натпреварот. Англија го победи овој натпревар со 2-1.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote