in

Арсенал ја затвори својата академија по позитивен тест на ковид

Арсенал потврди дека клубот ги затворил просториите кадешто тренираат академците отакако член на тренерскиот тим се тестирал позитивен на коронавирусот. Клубот потврди дека позитивниот тест бил добиен во средата и личноста била веднаш ставена во самоизолација, заедно со 6 други членови.

Академијата ќе биде затворена и ќе се изврши чистење и дезинфицирање на просториите и после тоа клубот ќе одлучи кога таа повторно ќе биде отворена. Во оваа академија играат играчи на Арсенал од 9 до 16 години.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote