in ,

Астон Мартин го демолираше шампионот

Апсолутна катастрофа и потполна бламажа дозивеа Ливерпул на гостовањето кај Астон Вила. Вила славеше против Ливерпул со огромна разлика (7:2). Астон Вила на својот Вила парк го дочека шампионот и го демолираше со огромни 7:2.
Домакините од првата минута почнаа да напаѓаат и тоа се покажа за успешно.
Стрелците за домаќинот беа Ollie Watkins (3), John McGinn (1), Ross Barkley (1), Jack Grealish (2). А пак стрелец за Ливерпул беше Мохамед Салах.
Ливерпул прими седум погодоци на еден натпревар во лигата за прв пат од април 1963 година и загуби со 7-2 од Тотенхем.

Image

Ollie Watkins е само десеттиот играч кој постигнал хет-трик во Премиер лигата против Ливерпул, и првиот после Димитар Бербатов во 2010 година.
После овој пораз го доведе Ливерпул на петтото место на табелата на Премиер лигата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote