in

Атлетико Мадрид го потпиша Луис Суарез

Атлетико Мадрид го потпиша напаѓачот Луис Суарез од Барселона за 6 милиони долари. Уругваецот ќе потпише 2 годишен договор. Суарез, 33, имаше уште една година во договорот со Барса, но му беше дадено до знаење од новиот тренер Коман дека не е во неговите планови за престојната сезона.

„Се чувствувам како способен да продолжам да се натпреварувам во оваа лига. Кога од клубот ми рекоа дека не рачунаат на мене, добив многу понуди, но јас се одлучив да потпишам за тимот кој е еднаков со Барса и Реал“ изјави уругваецот. Суарез е втор најдобар стрелец на Барселона постигнувајќи 198 погодоци за само 6 години во клубот.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote