in ,

Барселона сеуште се надева дека ќе игра во ЛШ со навивачи!

И покрај забраната што е на сила во Шпанија и во Каталонија, Барселона пробува се за да ги одигра натпреварите од ЛШ пред своите навивачи.

Како што известуваат шпанските медиуми, Барселона се труди да направи се што е во нејзина моќ да може да ги одигра натпреварите од ЛШ пред своите фанови.

Atletiko Madrid, Barselona, Saul Niguez

Барселона се надева дека ќе се олабават мерките и дека ќе се дозволи 25% од стадионите да бидат полни. Тоа за Барселона би значело 20.000 навивачи.

УЕФА дозволи ограниечен број навивачи да присуствуваат на натпреварите што ги организира, под услов такво нешто да биде дозволено во земјата!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote