in

Батлер блескаше во победата на Мајами над Лос Анџелес Лејкерс

Мајами Хит успеаа да ги победат Лејкерси во неизвесната 5 игра од НБА финалето со резултат 111-108. Лејкерси водеа со поен разлика на само 21.8 секунди до крајот, но Џими Батлер им донесе водство со две слободни фрлања.

Дени Грин промаши отворена тројка при крајот на натпреварот и им помогна на Мајами да ја победат 5тата игра во серијата. Резултатот во финалето е 3-2 за Лејкерси. 6тата игра ќе се одигра во Орландо, Флорида во вечерта помеѓу недела и понеделник во 01:30 наутро.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote