in

Батлер феноменален во победата на Мајами против ЛА Лејкерс

Џими Батлер одигра натпревар од соништата откако хендикепираниот Мајами Хит успеа да ги победи моќните Лејкерси во 3тата рунда од НБА финалето си резулта 115-104. Батлер направи трипл-дабл учинок во кој забележа 40 поени, 13 асистенции и 11 скока. Со тоа му помогна на својот тим да ја намали предноста на тимот од ЛА на 2-1.

„Тие можат да бидат победени се додека ние го правиме она што требаме да го правиме. Ние сме дојдени да се натправаруваме. Нема да седиме на страна, туку ќе се спротиставиме“ изјави Џими Батлер. Четвртиот натпревар од оваа серија ќе се одигра ви Вторник во 3 часот наутро.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote