in

Бајерн Минхен ги потпиша Чупо-Мотинг и Коста

Бајерн Минхен го потпиша камерунскиот репрезентативец Ерик Максим Чупо-Мотинг на една година. Напаѓачот роден во Хамбург, 31, стана слободен агент откако неговиот договор во ПСЖ истече минатиот месец. Бразилското крило Даглас Коста, 30, исто така се приклучи на Бајерн од Јувентус на позајмица во трајност од 1 година.

„Кој не би сакал да игра за Баејрн? Одлично е чувството да се вратиш во Буднеслигата и во најголемиот клуб во Германија“ изјави Камерунецот. Чупо-Мотинг порано играше за Хамбург, Маинц и Шалке. Потоа потпиша за Стоук, но по испаѓањето во втората лига тој потпиша за францускиот прволигаш ПСЖ.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote