in

Бенедикт Камбербач ќе го глуми Dr. Strange во Spider-man 3

Во третото продолжение на Spider-man, Бенедикт Камбербач ќе ја толкува улогата на Doctor Strange и ја завзема менторската позиција кон Peter Parker која претходно му припаѓаше на Tony Stark и Nick Fury. Филмот ќе се прави во колаборација со студијата на Marvel и Sony Pictures.

Претходно беше објавено дека студијата го враќаат Jamie Foxx за да го глуми популарниот негативец Electro. Тој го толкуваше истиот тој лик во 2014 во The Amazing Spider Man 2 во кој главна ѕвезда беше Andrew Garfield. Многу фанови шпекулираа дека Marvel се обидува да воведе мултиверзум кој е популарен во стриповите и токму Доктор Стрејнџ е клучот до сето тоа.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote