in

Вест Хем го порази Вулверхемптон

Боуен стрелаше два пати во првата победата на Вест Хем оваа сезона против Вулверхемптон. Овој резултат ги издигна Чекичарите на 10тата позиција, додека Вулвс паднаа на 16тата. Боуен се приклучи на Вест Хем во Јануари, а до овој натпревар постигна само еден погодок.

Тимот од Лондон успеа да победи со 4-0, а во листата на стрелците, освен Боуен, се запишаа и Соучек и Хименез, но со погодол во сопствената мрежа. Чекичарите ги загубија минатите 4 натпревари против Вулвс без да постигнат ниту еден погодок. Овој перформанс го задоволи менаџерот Мојс, но тој не беше присутен на натпреварот, откако се тестираше позитивен на коронавирусот во Вторникот.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote