in

Вест Хем со победа против Лестер

Вест Хем успеа да зграпчи две последователни победи во Премиер Лигата со неверојатен перформанс против Леичестер со резултат од 3-0 во стадионот Кинг Пауер. Лестер влезе во натпреварот со учинок 3 од 3 во Премиер Лигата оваа сезона, но не успеа да ја надмудри екипата од Западен Лондон.

Избраниците на Мојс одиграа одличен натпревар и ги поразија нивните противници преку головите на Антонио, Форналс и Боуен. После победата на Лестер против Сити минатото коло ова беше шок за екипата на Брендан Роџерс. Тие не успеаа да забележат шут во рамките на голот на Вест Хем.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote