in

Вест Хем тргнува по Саид Бенрахма

Вест Хем Јунајтед се заинтересирани за потписот на крилото на Алжир Саид Бенрахма кој настапува за второлигашот Брентфорд. Чекичарите го таргетираат и шпицот на Бормут и Норвешка Џошуа Кинг, 28, но договорите се моментално во застој.

Бенрахма, 25, постигна 17 голови во 43 натпревари во англискиот Чемпионшип и со неговиот клуб стигна до плеј-офот минатата сезона. Премиерлигашките клубови сеуште можат да прават трансфери од сите англиски лиги се до петок во 18:00 часот.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote