in

Вест Хем тргнува по Џошуа Кинг

Следна цел на управата на Вест Хем е Норвешкиот напаѓач Џошуа Кинг. Управата се обидува да го појача составот на Дејвид Мојс, откако Фелипе Андерсон се пресели во Порто на позајмица, а Џек Вилшер стана слободен агент. Чекичарите моментално имаат 20 играчи во ростерот.

Премиерлигашите сеуште можат да тргуваат со екипите од англиските лиги се до 16 октомври во 18:00 часот. Кинг постигна 6 погодоци во 26 натпревари за Бормунт минатата сезона, отакако тие испаднаа во Чемпионшипот.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote