in

Ветел открива зошто не успеал во Ферари

Шесте години на Ветел во Ферари ќе завршат без шампионска титула на Германецот. Во подкастот Beyond the Grid кој го организира F1 Ветел рече дека не се кае што го напуштил Ред Бул и призна дека не ги достигнал очекувањата на Тифосите поради што не успеал да им донесе шампионска титула.

„Имаше работи што требаше да ги направам подобро, работи кој требаше да ги видам порано, битки во кој не требаше да учествувам. Но се што се случило во минатото ме донесе токму во овој момент и ме направи човекот кој што сум„ изјави четирикратниот шампион на Формула 1.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote