in

Виктор Мосес се приклучи на Спартак од Москва

Играчот на Челзи Виктор Мосес ја комлетираше едногодишната позајмица за Руската екипа Спартак Москва. Спартак потврди дека позајмицата вклучува и опција за купување на играчот откако таа ќе истече. 29-годишниот Нигеријски репрезентативец помина на позајмици во Фенербахче во Турција и во Италијанските гиганти Интер минатите сезони.

Тој не одигра натпревар за Челзи минатите две години и ова е негова шеста позајмица надвор од клубот од Стемфорд Бриџ. Тој се приклучи на Сините во 2012 и најдобриот период го имаше за време на мандатот на Антонио Конте кадешто беше значителен играч во екипата.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote