in ,

Виландер: На Новак му треба силен почеток!

Матс Виландер претпоставува дека на Џокович може да му наштети фактот дека не можеше да го заврши мечот против Циципас во три сета, во мечот против Надал.

Новак сервираше за победа во третиот сет, но после тоа загуби два сета, му дозволи на Циципас да го добие петтиот сет. Џокович можеше убедливо да го добие тој дел од играта и да се пласира во финалето без потешкотии.
Токму тоа Матс Виландер го смета како детал што може да му направи голем проблем на Новак Џокович.

„Верувам дека Новак ќе биде разочаран што не, а можеше да го зарвши тој дел во три сета, мислам дека ова ќе го направи финалето малку потешко за Новак.„

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote