in ,

Вогел: Беше чисто, разочаран сум од одлуките на судиите!

Франк Вогел, тренерот на Лос Анџелес Лејкерс, не беше задоволен од судијата во петтиот натпревар од финалето на НБА.
Мајами успеа да го добие шестиот натпревар во финалето против Лејкерс. На самата завршница од мечот, Џими Батлер доби двапати слободни фрлања и практично тие беа пресудни за прашањето за победникот.

Вогел не беше воопшто задоволен.
Ова беше тежок пораз, без сомнение, но сигурно ќе играме подобро на следниот натпревар, бевме толку блиску но изгубивме!, Фаулите досудени на Џими Батлер на крајот, по што тој постигна поени од линијата за слободни удари, не се оправдани бидејќи Ентони Дејвис е совршен скокач и не е можно да е фаул. Потоа и фаулот од Маркиз Морис кој беше чисто на топката!„

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote