in

Градоначалникот на италијанскиот град Вентимиглија, Гаетано Скулино, на северозападот на земјата во близина на границата со Франција, беше ограбен во директен телевизиски пренос.

На видеото кое стана инстант хит на социјалните мрежи, новинар од локална телевизија го прашува градоначалникот кој е одговорен за редот и безбедноста во градот, но видеото покажува дека градоначалникот не ја слуша и гледа во спротивна насока од телевизиската камера.

Сето тоа се случи во центарот на градот, пред него и пред очите на телевизиските гледачи.

Крадецот го украл палтото, заедно со лентата на градоначалникот, што политичарот го помина преку задниот дел од клупата пред него, на растојание од два до три метри.

Градоначалникот објасни дека тој бил свечено облечен со лента на јавен службеник затоа што штотуку се вратил од церемонијата на инаугурацијата на новиот парохиски свештеник.

Тогаш градоначалникот ја поврати присебноста, одговори на прашање за безбедноста, а потоа му рече на шефот на студиото дека ќе го замоли да му ја надомести загубата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote