in ,

Грујиќ на едногодишна позајмица во Порто

Медиумите кои го следат Ливерпул, пишуваа дека Јирген Клоп мора да најде решение за Марко Грујиќ. Грујиќ сезоната ќе ја помине на позајмица во Порто.
Се чинеше дека Грујиќ и оваа сезона ќе остане во Ливерпул но, во вторникот излезе официјална потврда од клубот дека ќе оди во Порто на позајмица.

Позајмувањето беше договорено само за една сезона, непосредно пред крајот на преодниот рок во Португалија.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote