in

Дали Гигс ќе биде новиот тренер на Манчестер Јунајтед?

Рајан Гигс, кој ја помина својата цела фудбалска кариера играјќи за клубот Манчестер Јунајтед, прв пат влезе во тренерските води по заминувањето на Мојс од Јунајтед и беше назначен како привремен играч-тренер во 2014. Неговот поранешен соиграч Хјугс верува дека тој би бил совршен за тренерската позиција на Манчестер Јунајтед откако моменталниот менаџер, исто така поранешен играч, Оле Гунар Солшер не се снаоѓа баш најдобро и е под голем притисок.

„Мислам дека Рајан е одличен избор за замената на Оле. Тој заврши феноменална работа во репрезентацијата на Велс и треба да добие шанса да се испроба во Манчестер Јунајтед“ изјави Хјугс.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote