in

Дали планирате да го напуштите Facebook? На тој начин можете дури и да заработите пари.

Корисниците кои ќе се пријават за да учествуваат во истражувањето, ќе ги деактивираат своите сметки на Фејсбук или Инстаграм подоцна овој месец.
Фејсбук, наводно, ќе им плати на индивидуалните корисници да престанат да ја користат таа социјална мрежа некое време. Тоа е дел од проект кој го проучува влијанието на социјалните мрежи врз политичките ставови и однесување за време на претстојните избори во САД.
Корисниците кои ќе се пријават за да учествуваат во истражувањето, ќе ги деактивираат своите сметки на Фејсбук или Инстаграм подоцна овој месец. Нарачките може да се деактивираат за период од една до шест недели.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote