in

Даниел Рикардо конечно стигна до подиум со Рено

Даниел Рикардо конечно стигна до својот прв подиум со Рено и прв после 2 години пост, откако последен пат заврши во најдобрите 3 во Монако во 2018 со неговиот поранешен тим Ред Бул. Рикардо извоза одлична трка, но имаше среќа во завршната фаза од трката поради откажувањето на Норис искочи безбедносното возило.

Пред Рикардо завршија неговиот поранешен тимски колега Макс Верстапен на втората позиција и победник на трката беше Луис Хамилтон. Нешто повеќе од секунда позади него се најде Чеко Перез. Останати возачи што завршија во бодови беа Саинц, Гасли, Леклерк, Хулкенберг, Грожан и Џовинаци.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote