in

Дебитантски гол на Калверт-Луин и победа на Англија против Велс

Доминик Калверт-Луин го заврши своето деби за репрезентацијата на Англија со погодок против Велс на Вембли. Напаѓачот на Евертон ја продолжи својата неверојатна форма и го постигна својот 10ти гол оваа сезона, прв за неговата репрезентација.

Одличен натправар одигра и играчот на Астон Вила Џек Грејлиш. Тој успеа да подели асистенција за првиот гол и прекршокот од кој англичаните стигнаа до вториот гол беше направен врз него. Тренерот Саутгејт беше затоволен со претставата на неговата екипа.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote