in

Депај се сели во Барселона

Холандскиот фудбалер на Лион Мемфис Депај се договори со Барселона и најверојатно ќе се приклучи на екипата во наредните неколку часови изјави спортскиот директор на Лион Жунињо. Поранешниот играч на Манчестер Јунајтед, 26, беше надвор од првите 11 во натпреварот на Лион против Марсеј.

„Тој постигна договор со Барселона, ние нема да пробаме да го сокриеме тоа“ додаде Жунињо. Во меѓувреме, Барселона се обидува да направи 2 трансфери во еден ден и испрати понуда кон дефанзивецот на Манчестер Сити – Ерик Гарсија. Преговорите со Гарсија се во тек.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote