in ,

Дест претставен на Ноу Камп

Сержињо Дест преставен како ново појачување на шпанскиот прволигаш Барселона.

Сержињо Дест пристигна во средата. После направените лекарски прегледи беше потпишан 5 годишен договор.

Потписот ја чинеше Барселона 21 милион евра и најави дека откупната клаузула на играчот ќе биде 400 милиони евра.

Дест е роден во Холандија, но тој е член на репрезентацијата на САД. Тој има и еден настап за сениорската екипа на САД, покрај тоа што има само 19 години.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote