in

Де Боер ќе треба да почека за неговата прва победа со Холандија

Франк де Боер ќе треба да почека за својата прва победа како тренер на Холандија откако натправарот против Босна во Лигата на Нациите заврши без голови. Кариерата на де Боер со Холандија започна разочарувачки по поразот на Мексико во пријателската што се одигра во средата.

Холандија одигра блед натпревар, тие беа многу блиску до победа по ударот со глава на де Јонг, но голманот на босанците Сехиќ го одбрани тој удар. Со овој резултат Холандија има 4 бода и е втора во групата А1 во Лигата на Нациите. Босна е на самото дно во групата со само 2 бода од 3 натправари.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote