in

Де Брујн надвор од составот на Белгија

Кевин де Брујн се повлече од составот на репрезентацијата на Белгија и се врати во својот клуб Манчестер Сити. Де Брујн ќе го пропушти натпреварот против Исланд во рамките на Лигата на Нациите што треба да се одигра во среда. Играчот одигра 79 минути во поразот на Белгија против Англија минатиот викенд.

„Кевин де Брујн се врати во клубот.Тој не беше физички спремен за да настапи против Исланд“ објавија од репрезентацијата на Белгија на социјалните мрежи. Белгија е само еден бод позади Англија во групата А2 во Лигата на Нациите по 3 одиграни натпревари.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote