in

Де Брујн повреден, се врати во Манчестер!

Кевин де Брујн беше заменет во неделата на дуелот помеѓу Белгија и Англија, а тој се врати во Манчестер во понеделникот поради повреда.

Kevin De Bruyne

За Кевин де Брујн, репрезентативната пауза за овој месец заврши порано. Во неделниот пораз на гостувањето кај Англија, Де Брујн беше заменет во 73-та минута и се врати во Манчестер поради повреда. Роберто Мартинез нема да може да смета на него во 14 октомври кога ќе го посети Исланд.
Сеуште нема потврда за каква повреда станува збот и дали Белгиецот на крајот ќе го пропушти следниот натпревар во Премиер лигата, на кој Сити ќе го пречека Арсенал во сабота.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote