in

Ди Мариjа заработи суспензија од 4 натпревари

Крилото на ПСЖ, Ангел Ди Марија заработи суспензија од 4 натпревари поради неговото неспортско однесување на натпреварот против Марсеј на 13 Септември. Ди Марија, 32, беше обвинет дека го плукнал дефанзивецот на Марсеј, Алваро Гонзалез за време на натпреварот во кој беа исклучени 5 играчи.

За време на натпреварот судијата одлучи да не го казни аргентинецот по гледањето на ВАР снимаката. Неговата суспензија ќе започне на 29 Септември, а на 30 Септември фудбалската федерација на Франција ќе го разгледува инцидентот што се случи помеѓу Нејмар и Гонзалез.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote