in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ДЕН 01.10.2020


ОВЕН
МАРТ 21 – АПРИЛ 19
Денес може да ви дојдат возбудливи вести кои можат да донесат многу радост во вашиот живот, Овен. Вашите приходи наскоро може да се зголемат, а повеќе можности за професионално напредување треба да почнат да доаѓаат густи и брзи. Може дури и да добиете некакво јавно признание. Сепак, ова не е крај на линијата - ова е само почеток! Можете да очекувате овој тренд да продолжи уште некое време.

БИК
АПРИЛ 20 – МАЈ 20
Моќна врска помеѓу вас и романтичен партнер може да ве натера да шетате со главата во облаците, Бик. Работите меѓу вас се чини дека се подобруваат со скокови и граници. Во моментов, сето тоа изгледа премногу совршено. Почувствувајте го секој момент од вашето време заедно. Ќе сакате да ги запомните кога времињата не се толку лесни. Сите заслужуваме такви денови на алкион. Вие и вашата сакана дефинитивно треба да го искористите тоа.
БЛИЗНАЦИ
МАЈ 21 – ЈУНИ 20
Близнаци, љубов од сите видови - љубов кон пријателите, приврзаност кон членовите на семејството, романтична љубов - цвета во домот денес, како што слушате од многу луѓе, можеби неочекувано. Едно од овие луѓе може да донесе прекрасни вести за парите. Силното чувство за единство треба да биде многу очигледно, барем за вас.
РАК
ЈУНИ 21 – ЈУЛИ 22
Мал собир на пријатели, роднини и соседи може да се одржи во вашето соседство денес, ако е можно, Рак. Можеби наидете на неколку стари пријатели кои не сте ги виделе одамна и да уживате да ги достигнете чекор. Поранешен романтичен партнер исто така може да стапи во контакт. Дали сте сè уште заинтересирани? Ако е така, продолжи со тоа. Можеби ќе успее овој пат! Ако веќе не ве интересира, можеби сега би можеле да бидете пријатели. Размисли за тоа!
ЛАВ
ЈУЛИ 23 – АВГУСТ 22
Ако неодамна сте побарале покачување од вашиот работодавец, Лав, астралната енергија покажува дека може да очекувате да добиете наскоро. Вашиот работодавец е воодушевен од вашите напори и веројатно мисли дека можеби ќе ги гледате своите погледи на друго место. Сигурно се појавуваат можности, иако очигледно не е време да се одлучи. Одвојте малку време навистина да размислите и разгледајте сè внимателно.
ДЕВИЦА
АВГУСТ 23 – СЕПТЕМВРИ 22
Неочекувано писмо или пакет може да пристигне некаде денес, Девица. Ова може да биде подарок од lубовник - можеби малку пораскошен отколку што очекувавте. Може да добиете и други комуникации. Барем едно би можело да биде поврзано со вашата работа на некој начин. Може да дојде и покана за виртуелна забава и веројатно ќе сакате да присуствувате. Значаен друг ќе сака да ви се придружи.
ВАГА
СЕПТЕМВРИ 23 – ОКТОМВРИ 22
Среќата владее во домот токму сега, Вага. Парите доаѓаат од бонуси, плата од дополнителни часови или подароци. Можеби размислувате да потрошите дел од овие пари или за додавање или за обновување на вашиот дом. Ако имате проблем да донесете одлука, размислете да се консултирате со декоратор. Постои голема хармонија во вашето семејство. Изгледа се разбирате на интуитивно ниво.
ШКОРПИЈА
ОКТОМВРИ 23 – НОЕМВРИ 21
Сингл си, Шкорпија? Ако е така, денес можеби ќе се за inубите на прв поглед. Можеби сте биле фрустрирани во последно време од недостаток на достапни, интересни луѓе, но денес би можеле да сретнете некој што изгледа премногу совршен за зборови. И можете да бидете сигурни дека привлечноста е меѓусебна! Ако веќе сте вклучени, можете да очекувате заживување на бајковитата романса помеѓу вас и значајна друга.
СТРЕЛЕЦ
НОЕМВРИ 22 – ДЕКЕМВРИ 21
Силна привлечност кон некого би можела да ве изненади денес, Стрелец. Оваа личност може да се занимава со уметност на некој начин, можеби филм, телевизија или снимање. Можеби ќе поминете значително време, можеби виртуелно, заедно за да работите на проект, но енергијата помеѓу вас треба да биде силна и очигледна за двајцата. Ако ве интересира нова врска, проверете дали изгледате најдобро!
ЈАРЕЦ
ДЕКЕМВРИ 22 – ЈАНУАРИ 19
Дали сте вклучени во креативен проект што вклучува модерна технологија, Јарец? Ако е така, може да се постигне напредок со скокови и граници, почнувајќи од денес. Среќната пауза може да ве одведе во нова насока што додава длабочина и димензија на вашата работа. Комуникацијата со колегите треба да биде пријатна, пријатна и поддршка. Постои чувство на единство кое преовладува во групата и додава на енергија и ентузијазам. Ќе ги ги обожавате резултатите од вашите напори.
ВОДОЛИЈА
20 ЈАНУАРИ – ФЕВРУАРИ 18
Ако сте сопственик на вашиот дом или имате какви било инвестиции во недвижен имот, Водолија, можеби денес ќе слушнете одлични вести за вредноста на таа инвестиција. Веројатно ќе се зголемува и веројатно ќе продолжи во таа насока. Ова може да направи голема разлика во вашиот живот на некој начин во моментов. Всушност, може да ви се отворат голем број опции. Разгледајте ги сите внимателно и одете по златото.
РИБИ
ФЕВРУАРИ 19 – МАРТ 20
Дали сте технички сингл, но многу длабоко сте вовлечени со некого, Риби? Ако е така, немојте да се изненадите ако денес продолжите или добиете предлог за брак. Неодамнешните настани ве зближија многу и ја засилија врската меѓу вас. Вашиот партнер можеби ќе сака да ја легализира таа врска. Дали ти? Ако има дури и најмало сомневање, дајте си време да размислите. Да дејствувате по импулс не е добра идеја во моментов.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote