in

Добри вести околу вакцината за КОВИД-19 од Оксфорд!

Една од светските најголеми експериментални вакцини за КОВИД-19 предизвикува имунолошки одговор од организмот на возрасните и на младите личности изјавија истражувачите. Ова ни дава надеж дека во брзо време ќе можеме да се заштитиме од пандемијата на коронавирусот и сето ова што се случува наскоро ќе биде минато.

Но ниту Универзитетот на Оксфор, ниту АстраЗенека не објавуваат податоци околу развивањето на вакцината против коронавирусот, туку сите информации што ги добива јавноста се од непроверени извори. Втората фаза покажа дека луѓето над 56 години можат да стекнат имунитет на корона.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote