in

Доминик Калверт-Луин ќе го запише својот прв настап за Англија

Напаѓачот на Евертон, Доминик Калверт-Луин беше повикан да настапи за англиската репрезентацијај во натпреварите против Велс, Белгија и Данска. Харви Барнс од Лестер и Бакајо Сака од Арсенал исто така добија повик. 

Англија ќе одигра пријателски натпревар со Велс на 8 Октомври, а веднаш потоа ќе одигра против Белгија и Данска на 11 и 14 Октомври. Сите 3 натпревари ќе се играат на стадионот Вембли. Калверт-Луин го заслужи овој повик откако успеа да постигне 8 погодоци во 5 натпревари, од кој 2 хет-трика.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote