in

Дојде Dark Mode опцијата на Google Maps

Функцијата Dark Mode за Google Maps која подолго време е на дневниот ред на Гугл постепено е достапна за одредени корисници на Андроид.

“Затемнетата„ опција на Google Maps, моментално е достапна екслузивно само за корисниците на Андроид 11.

10.51.1 е верзијата која моментално се користи на Андроид 11 и се очекува во најблиска иднина да биде достапна за сите корисници на Андроид.

Ако навлеземе во деталите на ажурирањето, модот може да се уклучи во самата апликација или системски да се активира.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote