in

Дрогба ќе ја добие UEFA President наградата

Поранешниот напаѓач на Сините од Лондон беше избран како добитник на наградата UEFA President и ќе ја добие во Четврток за време на ждребот за Лигата на Шампионите. Дидиер Дрогба беше именуван како „пионер“ од страна на претседателот на UEFA, Александер Сеферин.

„Дидиер е херој на милиони фудбалски фанови ширум светот поради неговите достигнувања за време на неговата феноменална фудбалска кариера. Тој е лидер – пионер. Ќе се сеќавам на него како играч со неверојатни вештини, моќ и интелигенција, но над се неговиот голем апетит за успех – особина која е присутна и надвор од фудбалските терени кај него“ – изјави претседателот на UEFA.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote