in

Евертон го потпиша дефанзивецот Годфри

LIVERPOOL, ENGLAND - OCTOBER 3 (EXCLUSIVE COVERAGE) Ben Godfrey poses for a photo after signing for Everton at Goodison Park on October 3 2020 in Halewood, England. (Photo by Tony McArdle/Everton FC via Getty Images)

Евертон го потпиша дефанзивецот од Норич Сити Бен Годфри во трансфер вреден 25 милиони фунти, кој може да порасне до 30 милиони со бонуси. Годфри, 22, ќе се приклучи на Карамелите на 5 годишен договор. Ова е 5тото засилување на Евертон овој трансфер период по Алан, Дукуре, Родригез и Нкунку.

„Чест е да потпишам за тим каков што е Евертон и да бидам дел од овој феноменален состав. Ова е клуб со голема историја и има играчи од светскиот калибар кои ќе ми помогнат да се надградам. Едвај чекам да соработувам со нив и да имам одлични настапи во дресот на Евертон“ – изјави Бен.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote