in

Евертон го продолжи совршениот старт на сезоната со победа

Доминик Калверт Луин верува дека „возбудувачки времиња“ доаѓаат за Евертон откако Карамелите го продолжија својот совршен старт на сезоната со победа против Кристал Палас на гости. Токму Калверт Луин стрелаше овој натпревар и тоа е негов петти сезонава. Во листата на стрелците се запиша и Ричарлисон од белата точка, како и Кујате за Палас.

„Мислам дека не беше наше најдобро изданије денеска, но успеавме да извлечеме победа. Ова се возбудливи времиња за Евертон, но не треба да се опуштиме“ изјави 23 годишниот напаѓач на Евертон. Тренерот Анчелоти изјави дека не очекувал да има 9 бода од првите 3 натпревари.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote