in ,

Еден Азар ќе го пропушти Ел Класико!

Напаѓачот на Реал Мадрид, Еден Азар ќе го пропушти седмото коло од Шпанската Премиера, против лутиот ривал Барселона.
Тренерот Зидан не сака да го „притиска“ напаѓачот за престојното дерби против Барселона.

Реал е спремен да чека колку и да треба за потполно заздравување на Еден Азар. Датумот за евентуалното враќање на Азар сеуште не е познато.
29 годишниот фудбалер освен дуелот со Барселона, ќе ги пропушти дуелите со Хетафе (17.10) и дуелот со Ференцварош (20.10) на старотот на лигата на шампионите.

Белгиецот дојде од Џелзи за огромни 115 милиони евра, а прошлата сезона одигра 16 дуела во Ла Лига и постигна еден гол и три асистенции.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote