in ,

Ел Класико: датум и време за судирот овој месец помеѓу Барселона и Реал Мадрид

Датум и време за првото Ел Класико оваа сезона помеѓу Барселона и Реал Мадрид е утврдено, повикувајќи се на шпанскиот печат.

Првиот натпревар за 2020/21 ќе се одигра на 24 октомври, локално време со почеток од 16 часот на Камп Ноу.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote