in

Ембапе им донесе победа на Франција против Хрватска

Килијан Ембапе го постигна победоносниот погодок во натпреварот кадешто Франциај успеа да ја совлада Хрватска и ја продолжија својата непоразена низа во Лигата на Нациите. Овој натпревар беше реприза на минатото светско финале каде Франција исто така искочи како победник.

Ембапе стрелаше на само 11 минути до крајот по одличниот центаршут на Лукас Дињ. Антоан Гризман беше првиот стрелец за Франција, а Никола Власиќ успеа да израмни во 64тата минута. Сега Франција го дели првото место со Португалија во групата А3 и двете репрезентации имаат по 10 бода.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote