in

Енрике: „Тиаго ќе биде трансферот на сезоната“

Поранешниот играч на Ливерпул Хосе Енрике верува дека Тиаго Алкантара ќе му додаде нова димензија на составот на Јурген Клоп во сезоната 2020/21. Енрике го опиша Тиаго како феноменален играч и верува дека новото појачување на Ливерпул ќе биде трансфер на сезоната.

Ливерпул го откупи Алкантара од Бајерн Минхен минатото лето во трансфер вреден 20 милиони фунти. „Тој е феноменален играч. Одличен играч во средината, вистински магионичар. Можам да го видам со Хендерсон и со Фабињо во средината. Тој ќе донесе нова димензија во клубот и уверен сум дека е појачување на сезоната“ изјави заборавениот Енрике.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote