in

Ешли Кол: „Саутгејт погрешно го користи Александер-Арнолд“

Поранешниот дефанзивец на Челзи и Англија верува дека играчот на Ливерпул е покорисен кога игра подлабоко во нападот на противниците. Според него Герет Саутгејт погрешно го користи Трент Александер-Арнолд за репрезентацијата на Англија и Кол сака да го види него во поофанзивна улога.

Александер-Арнолд одигра 79 минути во победата на Англија врз Белгија во Лигата на Нациите. Победата ја донесоа играчот на Јунајтед Рашфорд од белата точка и играчот на Челзи Маунт. Натпреварот заврши со 2-1 во ползна на домаќините од Вембли.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote