in

Ешли Јанг позитивен на коронавирусот

Англискиот дефанзивец и играч на Интер Ешли Јанг е во самоизолација по позитивниот тест на коронавирусот кој го направи вчера. Клубот од Серија А ги објави вестите и постави мало соопштенија на нивната веб-страна.

„Интер сака да ви соопшти дека Ашли Јанг се тестирал позитивен на коронавирусот. Тестот го направи вчера (сабота) и сега фудбалерот е во самоизолација во својот дом“ стоеше во соопштението. Јанг ќе го пропушти натпреварот против вечниот ривал Милан кој треба да се одржи на 17 Октомври, односно сабота.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote