in

Животот на Доланд Трамп пред председателството!

Доналд Трамп е роден на 14 Јуни 1946 во Куинс, Њујорк. Тој ја почна својата кариера како бизнисмен, телевизиска личност со програмите како “The Apprentice„. Трамп пред да стане 45тиот председател на САД, беше тајкун од недвижнини. Да погледнеме неколку фотографии на тоа како беше животот на Трамп пред редседателството.

Доналд Трамп и неговиот татко Фред Трамп
Денис Конер, добива јахта на подарок од Трамп Естејт
Донал и неговиот брат Роберт покрај казинотоТаџ Махал
Среќните родители Доналд и Мапла. Детето е Тифани Трамп
Доналд Трамп на отворањето на казиното Таџ Махал
Доналд Трамп и Меланиа Кнаус
Мајк Тајсон и Доналд Трамп

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote