in

Жота ја запечати победата на Ливерпул против Арсенал

Новото засилување на Ливерпул, Диого Жота, го постигна својот прв погодок за новиот клуб и ја запечати победата на бранителот на титулата на Премиер Лигата против Арсенал со резултат 3-1. Топџиите, кој ги победија своите први 2 игри во сезоната, успеаа први да постигнат гол во 25тата минута преку Лаказет.

Но Ливерпул веднаш реагираше преку Садио Мане и успеа да го насочи натпреварот во сопствена корист. Ливерпул го постигна својот втор гол пред крајот на првото полувреме. Диого Жота, го замени Мане во 80тата минута и упеа да се запише во листата на стрелците во своето деби 8 минути подоцна.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote