in ,

Зверев имал температура 38. “Не требаше да играм!„

Германскиот тенисер Зверев по поразот од Јаник Синер, откри дека не се чувствувал добро со денови и дека имал висока температура.

Alexander Zverev

Потполно бев изнемоштен после мечот со Чекинат. Не можам да дишам правилно како што може да чуете по мојот глас. Имав силна грозница.„. Потврди дека сите коронавирус тестови се негативни. Но во иднина ќе направи уште неколку.

Мојот физиотерапевт беше прехладен пред две недели и беше негативен. Се надевам да не е ковид!“ додаде тенисерот.


Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote