in

Златан Ибрахимовиќ стрелаше 2 пати во победата на Милан

MILAN, ITALY - JULY 15: Zlatan Ibrahimovic of AC Milan reacts during the Serie A match between AC Milan and Parma Calcio at Stadio Giuseppe Meazza on July 15, 2020 in Milan, Italy. (Photo by Claudio Villa/Getty Images)

Популарниот Ибра успеа да ја затресе мрежата 2 пати во победата на Милан во првото коло на Серија А против екипата на Болоња. Ибрахимовиќ, 38, стрелаше со глава по центаршутот на Тео Хернандез, а вториот гол го постигна од белата точка. Тој успеа да постигне по 2 погодоци во 3 од претходните 5 натпревари за Милан во Серија А.

Брахим Диаз дебитираше за Милан во овој натпревар откако Милан ја обезбеди неговата позајмица од Реал Мадрид. Покрај другото одличен натпревар имаше и гоманот на Милан, Донарума откако успеа да одбрани неколку шанси на играчите на Болоња.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote