in

Ибрахимовиќ позитивен на коронавирусот

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ се тестираше позитивен на коронавирусот, потврдија од прволигашот. Милан излезе со соопштение само неколку часа пред натпреварот со нервешката екипа Бодо во квалификациите за Европа лигата. Клубот соопшти дека ги информирал властите за позитивниот тест на швеѓанецот и дека тој сега ќе го одмине потребното време за самоизолација во неговиот дом.

Милан додаде дека нема други позитивни случаи од играчите освен популарниот Ибра, а минатата Среда позитивен се тестираше дефанзивецот Лео Дуарте, но тој веќе е во изолација.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote